Światowe Centrum Ekorozwoju Osiedle Ogrody 17A m. 9 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski | Pomoc

O FUNDACJI

Fundacja Światowe Centrum Ekorozwoju pokazuje jak dzięki ochronie środowiska

czytaj więcej...

ZMIANA FORMUŁY POKAZÓW

Uprzejmie informujemy, że od nowego roku zmieniamy formułę organizowanych

czytaj więcej...

NOWE PODEJŚCIE DO OCHRONY ŚRODOWISKA

Dotychczasowe formy promowania

czytaj więcej...

  • gmo-nie-przeszlo.jpg
  • pokaz_na_osiedlu_kuznia.jpg

polecane

Witamy serdecznie na stronie Fundacji Światowe Centrum Ekorozwoju


zrob cos dobregoDotychczas płacąc podatki nie wiedzieliśmy, co się z nimi działo. Dziś możemy decydować, na jaki cel zostaną spożytkowane. Na pewno każdy z nas chciałby, aby pieniądze z naszych podatków były właściwie zagospodarowywane.

Dziś już (przynajmniej częściowo) możemy decydować, jak i na co będą one wydawane. Teraz każdy może część swego podatku uratować przed Fiskusem i przekazać go na wybrany przez siebie, szczytniejszy cel np. na ochronę środowiska, promocję zdrowia, sport, kulturę Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w zeznaniu PIT a część z naszych pieniędzy zamiast do Urzędu Skarbowego trafi do wybranej przez nas organizacji.

Fiskus przekaże je tej organizacji, którą mu wskażemy. Dzięki temu przynajmniej część podatku uratujemy przed zakusami politykierów. Teraz to od nas zależy jak zostaną spożytkowane nasze podatki. Przyczyńmy się zatem do poprawy stanu środowiska, zdrowia publicznego i stwórzmy nowe miejsca pracy.

Przekazać możemy dowolną sumę w dowolnym czasie. Odliczanie ich zarówno od podatku jak i od dochodu odbywa się na to dwa sposoby:

  • Każdy (osoba fizyczna lub prawna) może przekazać darowiznę w dowolnej postaci (pieniądze lub przedmioty) o dowolnej wartości. Darowiznę tę możemy odliczyć od swego dochodu. Dzięki temu wykażemy niższy dochód i zapłacimy niższy podatek. Jeśli wartość darowizny przekracza 6 % naszego rocznego dochodu to odliczyć od dochodu możemy kwotę nie większą niż wspomniane 6 % dochodu. 
  • Każda osoba fizyczna może także przekazać wybranej przez siebie organizacji (a nie Urzędowi Skarbowemu) 1 % swego podatku. Wystarczy w odpowiednią rubrykę zeznania PIT wpisać nazwę tej organizacji i jej numer KRS (numer w Krajowym Rejestrze Sądowym) a fiskus przekaże tej organizacji część naszego podatku. 

Można wykorzystać dowolną lub obie z powyższych możliwości. To bardzo proste. Dzięki temu uratujemy przed fiskusem część naszych pieniędzy. Możemy tak robić co roku, do czego serdecznie Państwa zachęcamy.

Darowizny na rzecz naszej Fundacji można przekazywać na konto o numerze:

92 8507 0004 2001 0003 5712 0001

Poniżej zamieszczać będziemy informacje o organizacjach ekologicznych. Zarówno państwowych, międzynarodowych jak i niezależnych, kórym warto prekazać część swego podatku. (Jeśli którejś organizacji nie zamieściliśmy prosimy o poinformowaniu nas o tym. Postaramy się niezwłocznie uzupełnić ich wykaz.)

Filmy godne obejrzenia

Kto potrzebuje GMO ?

PSL + PO = GMO

Targi Poleko 2010 i Komtechnika 2010