Światowe Centrum Ekorozwoju Osiedle Ogrody 17A m. 9 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski | Pomoc

O FUNDACJI

Fundacja Światowe Centrum Ekorozwoju pokazuje jak dzięki ochronie środowiska

czytaj więcej...

ZMIANA FORMUŁY POKAZÓW

Uprzejmie informujemy, że od nowego roku zmieniamy formułę organizowanych

czytaj więcej...

NOWE PODEJŚCIE DO OCHRONY ŚRODOWISKA

Dotychczasowe formy promowania

czytaj więcej...

  • gmo-nie-przeszlo.jpg
  • pokaz_na_osiedlu_kuznia.jpg

polecane

Witamy serdecznie na stronie Fundacji Światowe Centrum Ekorozwoju


rekordowa-liczba-uczestnikow-projektu-eko-szkolaWarszawa, 26 czerwca 2012 r. — firma Panasonic informuje o zakończeniu II edycji globalnego programu Eko-szkoła i konkursu na Eko-pamiętnik.

W tegorocznej odsłonie programu wzięło prawie 9 000 uczniów z całej Polski! Akcja zmobilizowała 190 szkół podstawowych, których uczniowie przesłali ponad 1350 prac konkursowych.

Eko-szkoła to międzynarodowy program edukacji ekologicznej Panasonic skierowany do uczniów szkół podstawowych. W ramach projektu firma Panasonic udostępnia uczestniczącym szkołom bezpłatne materiały edukacyjne dla uczniów oraz materiały dydaktyczne dla nauczycieli.

Elementem programu Eko-szkoła jest konkurs na Eko-pamiętnik stworzony przez pojedynczych uczniów bądź przez grupy składające się z maksymalnie pięciorga dzieci.

W tegorocznej edycji konkursu przyznano:

  • Nagrodę specjalną i Nagrodę Główną w kategorii klas 2-3 dla Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku za pracę autorstwa, Julii Rączki, Mateusza Piaseckiego, Kacpra Kwiatka, Agaty Zielińskiej i Agnieszki Kacprzak; 
  • Nagrodę Główną w kategorii klas 0-1 dla Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Publicznych w Baćkowicach za pracę autorstwa Aleksandry Grzyb, Natalii Grzyb, Mai Brodawki, Patrycji Brodawki i Oliwii Dąbrowskiej;
  • Nagrodę Główną w kategorii wiekowej klas 4-5 dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza w Wołominie za pracę autorstwa Adama Ryszawy i Michała Żelazowskiego.

Uroczysta ceremonia wręczenia dyplomów i nagród autorom zwycięskich prac odbędzie się 27 czerwca 2012 o godzinie 11:00 w siedzibie Panasonic Polska, przy ul. Wołoskiej 9a w Warszawie. Zwycięskie Szkoły otrzymają ufundowany przez firmę Panasonic sprzęt o wartości 1500 zł, natomiast Szkoła – Zdobywca Nagrody specjalnej otrzyma dodatkowo tablicę interaktywną oraz projektor multimedialny Panasonic. Twórcy zwycięskich prac otrzymają również indywidualne zestawy upominkowe przygotowane przez Panasonic, w tym m.in. gadżety programu Eko-szkoła, gry edukacyjne, książki, pamiątkowe dyplomy i inne drobiazgi.

Cieszymy się z rosnącej popularności naszego programu Eko-szkoła i zachęcamy gorąco do udziału w jego kolejnych edycjach! Edukacja ekologiczna najmłodszych to dla nas bardzo istotna kwestia, gdyż to oni w przyszłości przejmą odpowiedzialność za naszą planetę. Według założyciela Panasonic Konosuke Matsushity, obowiązkiem firmy jest dbałość o zachowanie harmonii między jej działalnością, a społecznością, w której funkcjonuje. Dlatego w strategię naszej marki wpisana jest edukacja pro-ekologiczna i działalność na rzecz minimalizowania negatywnego wpływu naszych działań na środowisko, zarówno w kontekście firmy, jak i jednostki. Podjęliśmy także zobowiązanie, aby do końca 2018, czyli w setną rocznicę powstania Panasonic, być najbardziej „zielonym” producentem elektroniki na świecie – powiedziała Iwona Burzyńska, PR Manager firmy Panasonic w Polsce i krajach bałtyckich.

Więcej informacji o programie Eko-szkoła i konkursie na Eko-pamiętnik na stronie : http://www.panasonic.pl/html/pl_PL/O+Panasonic/Edukacja/Eko-szko%C5%82a/6793168/index.html#anker_6793222

O Panasonic

Panasonic Corporation jest światowym liderem w produkcji elektroniki i innowacjach technologicznych w trzech obszarach: konsumenckim, biznesowym i przemysłowym. Firma z siedzibą w Osace, w zakończonym 31 marca 2012 roku finansowym, zanotowała sprzedaż netto w wysokości 7,85 bilionów jenów. Akcje firmy notowane są na giełdach w Tokio, Osace, Nagoyi oraz w Nowym Jorku (symbol NYSE: PC). Firma Panasonic w roku 2018 będzie świętowała 100 rocznicę powstania, wizja firmy zakłada, że do tego roku Panasonic będzie najbardziej ekologicznym producentem elektroniki na świecie. Więcej informacji o firmie i marce Panasonic oraz jej zaangażowaniu w zrównoważony rozwój biznesu znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.

Panasonic Polska – znajdź nas online!

http://www.facebook.com/panasonicpolska
http://www.youtube.com/PanasonicPolska
http://www.panasonic.pl
http://www.lumisfera.pl

Źródło informacja prasowa

Filmy godne obejrzenia

Kto potrzebuje GMO ?

PSL + PO = GMO