Światowe Centrum Ekorozwoju Osiedle Ogrody 17A m. 9 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski | Pomoc

O FUNDACJI

Fundacja Światowe Centrum Ekorozwoju pokazuje jak dzięki ochronie środowiska

czytaj więcej...

ZMIANA FORMUŁY POKAZÓW

Uprzejmie informujemy, że od nowego roku zmieniamy formułę organizowanych

czytaj więcej...

NOWE PODEJŚCIE DO OCHRONY ŚRODOWISKA

Dotychczasowe formy promowania

czytaj więcej...

  • gmo-nie-przeszlo.jpg
  • pokaz_na_osiedlu_kuznia.jpg

polecane

Witamy serdecznie na stronie Fundacji Światowe Centrum Ekorozwoju


Podejście do technologii alternatywnych uwzględniające korzyści płynące z ochrony środowiska.

Dotychczasowe formy promowania zachowań proekologicznych dały takie efekty, jakie łatwo można zaobserwować "za oknem". Nie należy co prawda z tego powodu z nich całkowicie rezygnować gdyż mimo wszystko przynoszą one środowisku korzyści, jednak warto przemyśleć i zastosować nowe podejście do tego zagadnienia.

Powszechnie wiadomo, iż odpowiednio uświadomione społeczeństwo posiadające odpowiednie łatwo dostępne możliwości lepiej będzie dbało o środowisko i własne zdrowie. Jednak w dobie gospodarki rynkowej i powszechnego swoistego kultu pieniądza najsilniejszym bodźcem (działającym zarówno na decydentów podejmujących decyzje o szerokim wręcz globalnym zasięgu jak i przeciętnego mieszkańca nie tylko naszego kraju) jest bodziec ekonomiczny. Dlatego też konieczne jest uświadomienie wszystkim, iż dbałość o środowisko po prostu się opłaca. Należy także zwrócić uwagę na wygodę użytkowania oraz inne korzyści wynikające z stosowania proekologicznych technologii.

Fundacja Światowe Centrum Ekorozwoju promuje takie zachowania i technologiie które zarówno służą środowisku jak i jednocześnie pozwalają zarobić bądź zaoszczędzić pieniądze lub żyć wygodniej, czyściej, bezpieczniej Aspekt ekonomiczny i zalety użytkowania są szczególnie uwidaczniane. Takie podejście do tematu gwarantuje szersze zainteresowanie ochroną środowiska. Dzięki temu ludzie, którzy na co dzień nie znajdują czasu na zainteresowanie się tą dziedziną wiedzy podejmą działania na rzecz ochrony środowiska dla zysku i wygody. Wielu z nich zdaje sobie sprawę z konieczności dbania o przyrodę, lecz zachowuje się zgodnie z starym porzekadłem mówiącym: gdy potrzeba stuka do drzwi ideały wyskakują oknem. Tacy ludzie bardzo rzadko podejmują jakiekolwiek działania na rzecz środowiska. Dzięki promowaniu opłacalnych i funkcjonalnych technologii alternatywnych ochrona środowiska stanie się swego rodzaju efektem ubocznym dla podejmowanych działań ekonomicznych i usprawnień funkcjonowania domów, zakładów, samochodów (Tak jak przerabianie samochodów na gaz. Mało kto robi to z pobudek ekologicznych a jednak przyczynia się to do zmniejszenia zatrucia środowiska.) Takie działania stanowią jednocześnie bodziec dla innych do działań proekologicznych i zainteresowania się związkami zachodzącymi w otaczającej rzeczywistości.

Długofalowe efekty finansowe, wygoda stosowania i wiarygodność nowych technologii oraz instrumentów promocyjnych znacznie przyczyniają się do ich powszechnego użycia a co za tym idzie do poprawy stanu środowiska oraz zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

Filmy godne obejrzenia

Kto potrzebuje GMO ?

PSL + PO = GMO

Targi Poleko 2010 i Komtechnika 2010