Światowe Centrum Ekorozwoju Osiedle Ogrody 17A m. 9 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski | Pomoc

O FUNDACJI

Fundacja Światowe Centrum Ekorozwoju pokazuje jak dzięki ochronie środowiska

czytaj więcej...

ZMIANA FORMUŁY POKAZÓW

Uprzejmie informujemy, że od nowego roku zmieniamy formułę organizowanych

czytaj więcej...

NOWE PODEJŚCIE DO OCHRONY ŚRODOWISKA

Dotychczasowe formy promowania

czytaj więcej...

  • gmo-nie-przeszlo.jpg
  • pokaz_na_osiedlu_kuznia.jpg

polecane

Witamy serdecznie na stronie Fundacji Światowe Centrum Ekorozwoju


Kilka słów o cyrkach ze zwierzętami. Czasami wstydzę się, że jestem człowiekiem !!!

Czasami do naszego miasta przyjeżdżają obwoźne obozy koncentracyjne. W tę sobotę przyjechały dwa. Odbywały się w nich publiczne pokazy robót przymusowych. Więźniowie tam pracujący prawie całe życie spędzają w klatkach. Są przewożeni z miejsca na miejsce tylko po to, aby inni mieli uciechę. Gdyby ludzie znali los zwierząt cyrkowych nigdy nie przyszliby do cyrku i nigdy nie płaciliby ich oprawcom za pokazy publicznego maltretowania.

Tego, co tam się dzieje w żaden sposób nie można nazwać sztuką to kolorowo opakowana przemoc. Cyrk to współczesna forma gestapo tyle, że dla zwierząt. Gestapo i KGB wymuszało zeznania, w cyrku wymusza się robienie sztuczek. To jest ten sam mechanizm. Biciem, głodem, zastraszaniem i więzieniem zmusza się te stworzenia do robienia rzeczy, których w naturalnych warunkach nigdy by nie zrobiły.

Kochani rodzice nie mówcie dzieciom, że w cyrku zobaczą egzotyczne zwierzęta, nie okłamujcie ich i siebie. Jedyne co tam zobaczą to sztuczki wymyślone przez człowieka, wykonywane przez więźniów.

Te zwierzęta powinny spokojnie żyć w swoich naturalnych środowiskach. One albo ich przodkowie zostały brutalnie schwytane i przewiezione tysiące kilometrów do miejsc, w których niema nawet ich normalnego pożywienia. Często nawet nie widziały sawanny lub dżungli, w których powinny żyć. Często zamykane są w tak ciasnych klatkach, że nie są w stanie się tam nawet obrócić czy położyć. Te zwierzęta, podobnie jak my, odczuwają ból i przyjemność, radość i cierpienie.

Z badań wynika, że na 275 gibonów odłowionych z naturalnego środowiska po krótkim czasie przeżywa jedynie 15. To jest zaledwie kilkanaście procent. W obozach koncentracyjnych były lepsze statystyki, ale tego się nam nie mówi.

Św. Franciszek z Asyżu, Immanuel Kant, Albert Einstein, Stanisław Lem, Jan Paweł II i wielu, wielu innych mówiło o szanowaniu zwierząt jako naszych braci. Niestety, nadal jest wielu, którzy są gotowi maltretować naszych braci za pieniądze. I nadal są tacy, którzy chcą płacić za oglądanie maltretowanych zwierząt. To jest po prostu barbarzyństwo.

Kiedy widzę co osobniki z gatunku homo, (podobno sapiens) wyprawiają z osobnikami innych gatunków wówczas wstydzę się, że jestem człowiekiem.

Sebastian Kostkowski

Filmy godne obejrzenia

Kto potrzebuje GMO ?

PSL + PO = GMO