Światowe Centrum Ekorozwoju Osiedle Ogrody 17A m. 9 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski | Pomoc

O FUNDACJI

Fundacja Światowe Centrum Ekorozwoju pokazuje jak dzięki ochronie środowiska

czytaj więcej...

ZMIANA FORMUŁY POKAZÓW

Uprzejmie informujemy, że od nowego roku zmieniamy formułę organizowanych

czytaj więcej...

NOWE PODEJŚCIE DO OCHRONY ŚRODOWISKA

Dotychczasowe formy promowania

czytaj więcej...

  • gmo-nie-przeszlo.jpg
  • pokaz_na_osiedlu_kuznia.jpg

polecane

Witamy serdecznie na stronie Fundacji Światowe Centrum Ekorozwoju


Miedź przeciwdrobnoustrojowa gwarantuje wysoką jakość oleju marula Olej marula, tradycyjnie stosowany do pielęgnacji skóry oraz włosów, produkowany jest w RPA. W wytwórni oleju w miejscowości Phalaborwa dla zapobieżenia dostawaniu się bakterii z nasion do oleju przy jego tłoczeniu zastosowano miedziane

Olej marula pozyskiwany jest z nasion drzewa o tej samej nazwie. Olej jest bardzo cenny dla przemysłu kosmetycznego, ponieważ zapobiega efektowi starzenia się, posiada właściwości nawilżające oraz lecznicze.

Owoce są wielkości piłki golfowej, koloru żółtego, budową przypominają mango – posiadają grubą skórę, soczysty miąższ i bardzo twardą, dużą pestkę. W ostatnich latach wzrosły obawy odbiorców o możliwość zanieczyszczenia oleju w procesie tłoczenia. Bakterie występujące na pestkach mogą przenieść się w głąb do nasion, a następnie do oleju.

2a. Aircraft in free flight and formation along express skywaysZwycięzcy otrzymają w nagrodę 30 000 euro oraz odbędą staż wraz z największymi innowatorami Airbusa Ideą konkursu Airbusa „Pomysły z polotem” („Fly Your Ideas”) – organizowanego co dwa lata pod egidą UNESCO – jest opracowywanie przez studentów na całym świecie nowych koncepcji i pomysłów na bardziej ekologiczny przemysł lotniczy.

W tym roku wygrana w konkursie oznacza nie tylko nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. euro. Zwycięska drużyna spotka się z ekspertami z Komórki Innowacyjnej (Innovation Cell)1* Airbusa, którzy przez tydzień będą uczyć studentów, na czym polega innowacyjność w branży lotniczej. Jeszcze do końca listopada trwa etap zgłaszania drużyn do konkursu.

W obronie Arktyki przed przemysłowym wykorzystaniem i ekologiczną dewastacją Greenpeace umieści flagę i milion podpisów, na dnie morskim pod biegunem północnym. Projekt wspierają dziesiątki gwiazd i autorytetów z całego świata.

Światowej sławy aktorzy, muzycy, reżyserzy, działacze na rzecz ochrony środowiska, polarnicy i liderzy biznesu łączą swoje siły w projekcie stworzenia Arktycznego Sanktuarium Przyrody. Celem kampanii zainicjowanej dziś przez Greenpeace podczas szczytu Rio +20, jest wprowadzenie w Arktyce zakazu wierceń ropy naftowej i przemysłowych połowów, które zagrażają środowisku naturalnemu.

sodastream-wypowiada-wojne-odpadom

Czy działania propagujące ekologiczne podejście do życia mogą przeszkadzać ? Okazuje się, że tak. Przekonała się o tym SodaStream, firma oferująca urządzenia do samodzielnego przygotowywania napojów gazowanych z wody z kranu. Jej podróżująca po świecie instalacja artystyczna „The Cage Challenge” obrazująca ilość butelek i puszek zużytych w ciągu 5 lat przez przeciętną rodzinę, wzbudziła zaniepokojenie Coca-Coli.

Firma zażądała usunięcia z instalacji opakowań po swoich produktach. Czyżby obawiała się, że coraz bardziej świadomi ekologicznie konsumenci zrezygnują z zakupu butelkowanych oraz puszkowanych napojów i zaczną samodzielnie je przygotowywać przy pomocy SodaStream? W Polsce, gdzie w coraz większej liczbie domów pojawiają się takie urządzenia, trend ten staje się zauważalny.

Oto Arktyka, nacieszmy się jej widokiem póki możemy bo ona topi się na naszych oczach. www.UratujArktyke.pl

Filmy godne obejrzenia

Kto potrzebuje GMO ?

PSL + PO = GMO

Targi Poleko 2010 i Komtechnika 2010