Światowe Centrum Ekorozwoju Osiedle Ogrody 17A m. 9 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski | Pomoc

O FUNDACJI

Fundacja Światowe Centrum Ekorozwoju pokazuje jak dzięki ochronie środowiska

czytaj więcej...

ZMIANA FORMUŁY POKAZÓW

Uprzejmie informujemy, że od nowego roku zmieniamy formułę organizowanych

czytaj więcej...

NOWE PODEJŚCIE DO OCHRONY ŚRODOWISKA

Dotychczasowe formy promowania

czytaj więcej...

  • gmo-nie-przeszlo.jpg
  • pokaz_na_osiedlu_kuznia.jpg

polecane

Witamy serdecznie na stronie Fundacji Światowe Centrum Ekorozwoju


Kraków, 16 czerwca 2014 r. Fundusz Kropli Beskidu ogłasza nową formułę programu grantowego wspierającego działania mające na celu modernizację infrastruktury wodnej
w instytucjach oświatowych, a także edukację w zakresie poszanowania i oszczędności wody. Zwycięskie szkoły lub przedszkola otrzymają nawet 20.000 złotych na własne projekty oszczędzające wodę!

Celem programu prowadzonego przez Fundusz Kropli Beskidu jest wsparcie finansowe a także aktywizowanie lokalnych społeczności do podejmowania działań mających na celu ochronę 
i  poszanowanie zasobów wodnych regionu Beskidu Sądeckiego. Program kierowany jest do czterech gmin położonych na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego: Krynicy Zdrój, Muszyny, Piwnicznej Zdrój i Rytra. 

Do konkursu zaproszone zostały samorządowe i niepubliczne przedszkola oraz szkoły. Mogą one otrzymać dofinansowanie maksymalnie w wysokosci 20.000 zł. na projekty mające na celu modernizację infrastruktury wodnej, w tym na działalność edukacyjną do 2.000 zł. Działania popularyzujące wiedzę na temat ochrony zasobów wodnych i korzyści z nich wynikających muszą być stałym elementem projektu.  W ten sposób program zachęca nauczycieli do kreatywnego edukowania dzieci na temat sposobów oszczędności wody np. poprzez przeprowadzanie konkursów szkolnych propagujących takie działania. 

W ramach konkursu, wymagane jest również przeprowadzenie przez instytucje oświatowe analizy zużycia wody, która ma pomóc wygenerować pomysły modernizacyjne oraz organizacyjne w celu jego zmniejszenia. Finalnie przedstawione projekty mają wykazać również pozytywne, długofalowe efekty wdrożenia przyjętych rozwiązań. 

Termin zgłaszania wniosków upływa 10 października 2014 roku. Środki z dotacji mogą być wykorzystane od listopada 2014 do kwietnia 2015 roku. Wnioski można zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na adres Funduszu Partnerstwa.

Fundusz Kropli Beskidu został zainicjowany w 2005 r. przez firmy systemu Coca-Cola w Polsce: Coca-Cola Poland Services i Coca-Cola HBC Polska oraz fundacje: Fundację Partnerstwo dla Środowiska i Fundusz Partnerstwa.  Środki finansowe przeznaczone na działalność Funduszu Kropli Beskidu w okresie 2005 – 2013 r. przekroczyły 1 140 000 złotych. W tym czasie zrealizowano 90 przedsięwzięć chroniących zasoby wodne w Beskidzie Sądeckim.

Regulamin Funduszu Kropli Beskidu oraz dokumenty aplikacyjne są dostępne na stronie: www.ffp.org.pl oraz www.fkb.org.pl.

Filmy godne obejrzenia

Kto potrzebuje GMO ?

PSL + PO = GMO

Targi Poleko 2010 i Komtechnika 2010